Uzupełnij dialogi zaimkami osobowymi w bierniku

Pobierz

z o.o., Length: 19 pages, Published: 2021-05-18Uzupełnij zdania zaimkami osobowymi w odpowiedniej formie.. W tabelce są wszystkie zaimki osobowe w mianowniku i w bierniku ale my dzisiaj zajmiemy się tylko zaimkami osobowymi w bierniku, które zaznaczone są kolorem niebieskim.. - zaimek osobowy w bierniku i celowniku Wspomagając się tabelą z zaimkami wykonaj interaktywne ćwiczenie.. Zaimki osobowe w celowniku i bierniku (str. 34, str. 45) DRAFT.. -ćwiczenia""Die Wohnung - Mieszkanie - połącz!". Viel Spaß beim Lernen und Üben Share this: WhatsApp Nawigacja wpisu ←"Która godzina?. Das ist unsere Pizza.Poznaliśmy już zaimki osobowe w mianowniku a teraz poznacie zaimki osobowe w bierniku.. Na podstawie zaimka osobowego możemy wskazać osobę w jakiej występują: 1. os. ja - ich 2. os. ty- du 3. os. on, ona, ono - er, sie, es.. liczbę: pojedyncza - Singular, mnoga - Plural.Uzupełnij zdania właściwymi zaimkami osobowymi w mianowniku i bierniku.. ania_rupniewska_90975.. Rozdział 1, Author: Klett Polska sp.. → Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedziIhr bringt morgen (wasz) Tortilla Milch Tortilla Butter Stundenplan mit.. Zaimki osobowe niemiecki (w Nominativ - mianowniku): Liczba pojedyncza ich- ja du- ty er- on sie- ona es- ono Liczba mnoga wir- myZadanie Qnosin Uzupelnij dialogi wlasciwymi zaimkami osobowymi w celowniku Niemiecki -Mag er schokolade?.

(Niemiecki)Uzupełnij dialogi zaimkami osobowymi w bierniku.

2 Zaimki dzierżawcze niemiecki (tabela) 3 Jak odmieniają się zaimki dzierżawcze przez przypadki?. ( наш студенческий клуб, дискотека) 36 minut temu 6 Historia Wymień 3 postanowienia Manifestu PKWN.Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami dzierżawczymi i osobowymi w bierniku lub celowniku : 1.. Reklama Odpowiedź Uzupełnij zdania zaimkami osobowymi w bierniku.. ania_rupniewska_90975.. 4.1 Odmiana zaimków dzierżawczych (Possesivpronomen)Zaimki osobowe w celowniku i bierniku (str. 34, str. 45) DRAFT.. 8.Słowa w nawiasach wykorzystaj w odpowiedziach: 1.. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!. Jeśli więc zdanie ulegnie przekształceniu, czasownik i zaimek zwrotny sich zawsze będą stały jak najbliżej siebie.. Zeszyt ćwiczeń.. 19 lutego 2014ZaimkiZaimki, zaimki osoboweAKI Arkadiusz Gerlic Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami osobowymi.. • Ja, ich mag dich!4 Przeczytaj dialogi w ćwiczeniu 3. jeszcze raz i odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami.. Ich trage gern bequeme Klamotten.. Oznacza to, iż pomiędzy zaimkiem zwrotnym i czasownikiem nie może znajdować się ani przymiotnik, ani rzeczownik.Zaimki osobowe - uzupełnij!. Uzupełnij zdania zaimkami osobowymi w mianowniku lub w bierniku.. Zastosuj w odpowie właściwe zaimki osobowe w mianowniku lub bierniku..

Wpisz właściwe zaimki osobowe w bierniku.

Uzupełnij zdania zaimkami osobowymi w bierniku.Ustal kolejność wypowiedzi w dialogu.. 5.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Zad.. Co powiesz w tych sytuacjach?. Uzupełnij pytania podanymi zaimkami pytającymi.1.. Zastąp podkreślony rzeczownik zaimkiem osobowym w celowniku.. Uzupełnij pytania zaimkiem dzierżawczym 'sein' we właściwej formie.. Zapisz pasujące 1.. Ich habe einen neuen… Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. b- Der Kellner bringr DEM GAST .- konstruuje własne dialogi - rozróżnia wymowę ä, ö, ü w podanych wyrazach .. - zna szyk wyrazów w pytaniu o uzupełnienie i w zdaniach oznajmujących .. - uzupełnia tabelę z zaimkami .. 3.1 Odmiana zaimków dzierżawczych (Possesivartikel) 4 Jaka jest różnica między Possesivartikel czy Possesivpronomen?. W tabelce w Akkusativie przy es powinni być es a nie ihn.Tu link do tabelki W 5:08 przejęzyczyłem się mówiąc, że mit łączy się z Akkusativem.. Odpowiedz 0 ocen | na tak 0% 0 0Zapraszam na kolejny odcinek programu Niemiecki w parę minut.Tym razem omawiam zaimki osobowe w Dativie i Akkusativie czyli w celowniku i bierniku.. Uwaga: Zrobiłem błąd.. Pierwsza wypowiedź została podana.. World Languages.Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami osobowymi ..

Uzupełnij minidialogi zaimkami osobowymi w odpowiedniej formie.

Sabine besichtigt das Kolosseum .Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim.. Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli Ci bez problemu opanować opisany materiał.. Uzupełnij pytania zaimkiem dzierżawczym 'sein' we właściwej formie.. osobowymi w bierniku - uzupełnia teksty z lukami, wpisując odpowiedni zaimek osobowy .. w bierniku (Akkusativ) ma formę identyczną z mianownikiem - 8_____ ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt