Główni bohaterowie lektury zaczarowana zagroda

Pobierz

pingwiny i przyrodnicy .. Pingwin reprezentujący w opowiadaniu świat zwierząt.. Później rozkopiowaliśmy pingwina.. "Zaczarowana zagroda" jest też pełna ciekawostek, dzięki którym wiedza podana jest młodym czytelnikom w najbardziej przystępny sposób.. Polarnik od dawna interesuje się pingwinami i pragnie poznać ich zwyczaje, a na pomysł jak tego dokonać wpada na widok małego pingwinka z zabawną łatką w kształcie krawatu.. Polarnik - jest podróżnikiem i jednocześnie narratorem opowiadania.. Układanie zdania z rozsypanki wyrazowej.. Wymagania edukacyjne:BOHATEROWIE ZACZAROWANEJ ZAGRODY.. Przybywa do Grenlandii, chcąc zbadać tę najzimniejszą wyspę, a także poznać życie mieszkańców w tak trudnych warunkach tutaj panujących.. Jest mądry, wykazuje się sprytem i zaradnością.. Odpowiedź na tę zagadkę zna jedynie mały pingwin z białą łatką na brzuchu, która przypomina zabawny surducik.. wypisz postacie z zaczarowanej zagrodyZapomniałeś, kim jest Profesor Dobrowolski, postać w lekturze Zaczarowana zagroda, Centkiewicz Czesław?. Często z nim rozmawia i przekonany jest, że zwierzę jest inteligentne i go rozumie.Bohaterowie lektury "Zaczarowana zagroda. ". w wydaniu kl.2A.. Karta pracy nr 9, Zaczarowana zagroda, Alina i Czesław Centkiewiczowie (Lektury - scenariusze zajęć, s. 39) 11.. Akcja toczy się na stacji naukowej imienia profesora Dobrowolskiego na Antarktydzie..

Rozmowa o bohaterach lektury.

Ze wszystkich pingwinów to właśnie jego profesor najbardziej lubi.. Zajęcia naukowców - polarników.. Profesor postanawia oznakować stado żyjące w .Zaczarowana zagroda .. 7 Maria Krüger Karolcia .. 10 Sergiusz Michałkow Nie płacz, koziołku .. 13Elegancik - charakterystyka • Zaczarowana zagroda.. 2) Głównymi bohaterami są Elegancik, Profesor i jego przyjaciele, oraz inne pingwiny.. Karta pracy nr 10, Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?, Leszek Kołakowski (Lektury - scenariusze zajęć, s. 43) 12.. Najpierw pod kierunkiem pani narysowaliśmy pingwina.. Zaczarowana zagroda; Jan Brzechwa "Kwoka" Plastusiowy pamiętnik; Trzy świnki; Szewczyk Dratewka; Jak Wojtek został strażakiem; Karolcia; Brzydkie kaczątko; Asiunia; Kopciuszek; New page; EDUKACJA MUZYCZNA.. Od razu zaprzyjaźnia się z dwunastoletnim Eskimosem - Anarukiem (postać autentyczna) i jego rodziną.Wysłuchaliśmy utwór Płynie Wisła, płynie (s. E. Wasilewski, m. Ćwiczyliśmy redagowanie zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących.. i powstały prawdziwe kolonie tych niezwykłych ptaków.Jakie były postacie z zaczarowanej zagrody?. Bohaterowie Profesor Dobrowolski - jest reprezentantem świata ludzi w opowiadaniu Jest podróżnikiem - polarnikiem i badaczem, którego od wielu lat interesują tajemnice niezbadanego, mroźnego kontynentu - Antarktydy i żyjących tu zwierząt.Poznajemy bohaterów książki "Zaczarowana zagroda" - scenariusz zajęć..

profesor, pingwinek Elegancik,lektury.

Wymagania programowe: Umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów literackich.. foki i polarnicy .Rozwiąż quiz, wybierz jedną prawidłową odpowiedź.Wysłuchaliśmy utwór Płynie Wisła, płynie (s. E. Wasilewski, m. Ćwiczyliśmy redagowanie zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących.. Zadanie domowe.Bohaterowie.. Karta pracy nr 11, Asiunia, Joanna Papuzińska (Lektury - scenariusze zajęć, s. 47) 13.Lusterko - "Bazyliszek"Obrączka - "Zaczarowana zagroda"Tratwa - "Nie płacz koziołku"Pantofelek -"Kopciuszek"Gniazdo - "Kajtkowe przygody"Wieża - "Szewczyk Dratewka"Hełm - "Jak Wojtek został strażakiem"Czarownica - "Szewczyk Dratewka"KONKURENCJA IX - PYTANIA Z WYBOREM 4 pWybierz najlepszą odpowiedź.Akcja opowiadania pt. "Zaczarowana zagroda" toczy się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, na stacji polarnej profesora Dobrowolskiego.. Zadanie domowe.. RYTM; Bum Bum Rurki; PROGRAMY; Piosenki MK; Pianino; Rytmiczna rozgrzewka w podskokach; WF; Moniuszko; muzyczne rysowanki; Edukacja plastyczna.. Termin: drugie półrocze 2 klasy.. Jako jedyny ostał się on w zagrodzie.1) Akcja książki toczy się na "Stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy".. Ps: liczę na naj.. 2021 .Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.opracowanie lektury zaczarowana zagroda, zaczarowana zagroda opracowanie) jest 29 i ta strona pojawi się w wynikach wyszukiwania 29 razy..

Do wykonania tej pracy zainspirowała nas czytana na zajęciach lektura pt. "Zaczarowana zagroda" A. i Cz. Centkiewiczów.

Rodzaje aktywności: - polonistyczna, - artystyczna, - ruchowa.. Ustalenie miejsca wydarzeń.. Mieliśmy do wykonania trudne zadanie.. Na ostatniej lekcji rozpoczęliśmy również omawianie lektury "Zaczarowana zagroda"-o czym opowiada ,główni bohaterowie, miejsce akcji i panujący tam klimat.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Rankiem ku swemu ogromnemu zdziwieniu zauważają, że pingwiny w tajemniczy sposób uciekły z zagrody.. Na ostatniej lekcji rozpoczęliśmy również omawianie lektury "Zaczarowana zagroda"-o czym opowiada ,główni bohaterowie, miejsce akcji i panujący tam klimat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt