Własna ocena postaci adama cisowskiego

Pobierz

Powinien stanowić wzór dla dzisiejszej młodzieży.Własna ocena postaci: Adam Cisowski jest bochaterem pozytywnym.. Dowodzi tego nieustająca popularność książek opisujących jego przygody ("Przygody Tomka Sawyera", "Przygody Hucka Finna" i inne) oraz ponad dwadzieścia filmów poświęconych jego osobie!. ZADANIE DOMOWE 3' Dokonaj próby charakterystyki Adasia Cisowskiego.. Wyróznia się on wielką odwagą i nieprawdopodobną bystrością.. Ad.1.-główny bohater powieści K.Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"-uczeń siódmej klasy gimnazjum w Warszawie-miał siedemnaście lat-jego ojciec był lekarzem-matka zajmowała się domem-miał czworo młodszego rodzeństwa : dwie siostry i dwóch…Adaś Cisowski - szatan i młody detektyw- charakterystyka postaci.. Nawet brat nie był w stanie ich uciszyć, jednak dzięki detektywistycznym zdolnościom i .Nisz Charakterystyke Adama Cisowskiego w której będzie zawarte: 1.. Temat wypracowania: Scharakteryzuj Adama Cisowskiego- bohatera lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Chłopca przezywano Szatan.. Witam!. Adam (Adaś) Ciskowski.. 1 - Praca klasowa.. Witam!. Udzielał pomocy tym, którzy Jej potrzebowali.. Temat sprawdzianu.. Jego wygląd.3.. Powinien stanowić wzór dla dzisiejszej młodzieży.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy"..

Własna ocena Adama Cisowskiego.

Potrzebuję pilnie WŁASNĄ ocenę Adama Cisowskiego z lektury pt. "Szatan z siódmej klasy".. Uwaga!. Chyba mało która postać literacka cieszy się taką sympatią, jak Tomek Sawyer, bohater powieści Marka Twaina!. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.Charakterystyka Adama Cisowskiego.. Kategoria Język Polski Wkuwam.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Adam Cisowski jest bardzo optymistyczną postacią.. Data sprawdzianu.. Wygląd zewnętrzny 3.. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem..

Moja ocena.

Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Adam miał 17 lat.. Na pewno każdy chciałby mieć takiego kolegę.. Nr sprawdzianu.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Cechują go umiejętności, które pomagają nie tylko w szkole, ale także podczas przygody z poszukiwaniem ukrytego skarbu w .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Adam Cisowski - charakterystyka Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Zawsze radosny, uśmiechnięty i pełen sympatii dla innych byłby wspaniałym towarzyszem w szkolnej ławce i poza nią.Adam Cisowski zwracał się do wszystkich z wielkim szacunkiem a najbardziej do profesora Gąsowskiego.. Redagowanie charakterystyki postaci.Adam Cisowski - główny bohater powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" .. Charakterystyka Adama Cisowskiego Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt.: "Szatan z siódmej klasy"..

: Ma to być WŁASNA ocena postaci!Adaś Cisowski charakterystyka.

Adam Cisowski, siedemnastoletni uczeń siódmej klasy warszawskiego gimnazjum, to przystojny chłopiec o blond włosach i przyjaznym wyrazie twarzy.. Nauczyciel skłania uczniów do samooceny.. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura.Moja ocena Tomka Sawyera.. Potrafię opisać postać Adama Cisowskiego wg planu:Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Jest bohaterem bardzo barwnym i pełnym radości.. .Szatan z 7-ej klasy (1960) - Siedemnastoletni Adaś spędza wakacje w starym pałacu, gdzie wpada na trop napoleońskiego skarbu.. Przedstawienie bohatera.2.. Był koleżeński i kulturalny wobec swoich rówieśników.. Profesor Gąsowski to postać barwna, niezwykle pozytywna, wnosząca do powieści komizm i wzbudzająca sympatię i szczery uśmiech.1.. Wstęp - przedstawienie postaci (imie, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, zawód, tytuł i autor książki z której "pochodzi" bohater)Ocena umiejętności własnego uczenia się, rozplanowania pracy, rozwiązywania problemu; komunikowania się.. Cechy osobowości, charakteru, umysłu 4.. W czasie trwania akcji powieści miał siedemnaście lat i był uczniem klasy siódmej warszawskiego gimnazjum dawnego typu (sprzed reformy Jędrzejewicza).Akcja powieści rozgrywa się w roku 1937, Adam należał więc do pokolenia roku 1920, "pokolenia Kolumbów".1..

Jego stosunek do świata 5. : Ma to być WŁASNA ocena postaci!

Miał ze dwie wady, alecz to nic w porównaniu ze zwyczajnym .Napisz opis wyglądu zewnętrznego Adama Cisowskiego z lektury pt. "Szatan z siódmej klasy" Opis musi zawierać : 1.. Cechy charakteru, usposobienie.4.. 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź Axel110 Najlepsza odpowiedź Moim zdaniem Adam Cisowski to bardzo bystry chłopak co udowodnił wiele razy np. odnajdując skarb czy też .Przydatność 75% "Szatan z siódmej klasy" Adam Cisowski - charakterystyka postaci: wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie, relacja z ludźmi, uzdolnienia, zainteresowania i poglądy, ocena postaci.. Adam miał mnóstwo zalet, właściwie był to "chodzący ideał", postać nierealna, jakby nie z tego świata!. Jest bohaterem bardzo barwnym i pełnym radości.. W swojej szkole posiadał przydomek szatan.. Miał czworo rodzeństwa.. Uważam, że jest on jednym z najsympatyczniejszych postaci literackich.. Jest to uczeń z którego powinniśmy brać przykład.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Adam Cisowski jest bardzo optymistyczną postacią.. Przedstawienie Postaci( imię, rodzina ) 2.. Uważam, że jest on jednym z najsympatyczniejszych postaci literackich.. Jego nauczycielem był profesor Paweł Gąsowski.. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem.. Uwaga!. Dzia z góry :) 1 ocena .. Sądzę, że Adaś Cisowski jest postacią godną naśladowania.. Umiejętności.5.. Mieszkał w Warszawie.. Opis.. Pan Cisowski był lekarzem, natomiast matka prowadziła dom i opiekowała się rodzeństwem Adama.. Prezentacja Postaci: Znacie już głównego bohatera powieści Kornala Makuszyńskiego pt.: "Szatan z siódmej klasy"?Ocena własna postaci Adasia z ksiażki ''Szatan z siódmej klasy '' Napiszecie ?. Wiele osób go podziwiało i darzyło zaufaniem.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym "szatanem z siódmej klasy".. Moja ocenaCharakterystyka Adama Cisowskiego Drukuj E-mail .. Odsłony: 520 Ocena użytkowników: .. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Uważam go za wzór, ponieważ był bardzo koleżeński, miły i rozważny.Według mnie, Adam Cisowski jest jedną z najbardziej optymistycznych postaci, jakie występują w lekturach dla młodzieży.. Nie dlatego, że był zły, ale dlatego, że był przebiegły.Własna ocena Adama Cisowskiego.. Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do gimnazjum VII klasy.. Mówił do niego: "Mój kochany, miły profesorze"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt