Jak wyglądała alina a jak balladyna opisz obydwie bohaterki

Pobierz

Alina jest wysoka,smukła,zgrabna dziewczyna, o blond długich włosach, która nosi warkocz spadający jej na ramię, ma fiołkowe oczy, wesoła pogodna szczera.. Wolałabyś zabić kogoś Ci bliskiego czy zabić siebie?. Jeśli chodzi o włosy.. BALLADYNA Jak się nazywasz?Jak Balladyna zabiła Alinę?. Mimo, iż były siostrami, zadziwiająco różniły się od siebie, tak samo wyglądem jak i charakterem.. Młodsza Alina, jasnowłosa, niebieskooka, zawsze pogodna, uśmiechnięta.KIRKOR, pan zamku MATKA, wdowa.. Kirkor - władca pobliskiego zamku, który dzięki siłom fantastycznym zawitał do ich wiejskiej, biednej chaty - upodobał sobie obie, bo obie były piękne…Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz.. Która z sióstr jest szczera?. Proszę pomóżcie mi Bo jutro piszę spr z lektury a takie będzie pytanie.. córka wdowy.ale ona złe ma serce.. Młodsza Alina ma zaróżowioną cerę, jasne włosy i fiołkowe oczy, starsza Balladyna ma alabastrową, jasną karnację, czarne włosy i oczy jak węgiel.Balladyna.. Matka troszczy się o nie jednakowo.. GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik straŜy zamku Kirkora.. I nie wstydzę się tego!Balladyna i Alina to dwie siostry z dramatu Juliusza Słowackiego.. Co możecie powiedzieć o ich wyglądzie?. WDOWA Zakończony dzień pracy..

Jak wyglądała?

Na podstawie wypowiedzi bohaterek w podanym fragmencie sformułuj po jednymargumencie, którymi posłużyły się siostry, aby przekonać Kirkora do.Jak Alina i Balladyna zachowują się w godzinie próby, gdy Kirkor wysyła je na maliny do lasu, by zdecydować, opierając się na ślepym losie, która zostanie jego żoną?. Obydwie są młode i ładne, lecz nikt nie poznałby, że są siostrami.. Alina.Balladyna bierze z rąk Goplany dzbanek Aliny i odchodzi milcząca.. W szarak się ubrać?Alina była dobra i niewinna, Balladyna podstępna, żądna władzy i bardzo ambitna.. BALLADYNA Jak mało malin!. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli Gdy okazuje się, że Alina wygrywa, Balladyna zabija ją nożem.. a jakie czerwone By krew.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana Balladyna - główna (tytułowa) bohaterka; córka ubogiej wdowy; rozpieszczana i faworyzowana przez matkę; bezwzględnie dążąca.Alina i Balladyna to przykład na to, że dwie siostry mogą być na wskroś odmienne; pomimo łączącego je pokrewieństwa, jedna stanowi zaprzeczenie drugiej.. Leciałem za nią śledzić ta emnicę Nocne przechadzki… Jako mgliste mary Szła po murawach i drżąca, i cicha: A płomyk świecy.. "Balladyna" - charakterystyka tytułowej postaci.. Odchodzi w prawo.. Ma blade kwiatki, a jak tu kobiecie..

Starsza córka Wdowy o ciemnych włosach, alabastrowej cerze i czarnych oczach Gdy pojawia się "bajkowy" książę, obydwie - Alina i Balladyna stają do zawodów w zbieraniu malin.Balladyna czy Alina?

Balladyna nie może się skupić na zbieraniu malin, irytuje ją szczęście Aliny, która ma już pełny dzbanek.Alina i Balladyna to przykład na to, że dwie siostry mogą być na wskroś odmienne; pomimo łączącego je pokrewieństwa, jedna stanowi zaprzeczenie drugiej.. Balladyna była ciemną głowa, Alina była jasno głowa.. Piętno, Krew, Zbrodniarz, KaraOdeszła i splamione krwią obmyje szaty.. Sukienkę matce, bo już ta cycowa.. Od razu dostrzegalne są różnice w urodzie.. Balladyna stanowi bowiem uosobienie zła, natomiast Alina.ALINA I BALLADYNA - charakterystyka porównawcza.. Matka z troską mówi o zmęczeniu Balladyny, lecz Alina, która ma dobre serce, współczuje matce i nalega, by nazajutrz tylko ona i siostra wyszły do żniwa.Zadanie: alina i balladyna charakterystyka porównawcza Rozwiązanie: bohaterem literackim, który najbardziej mi imponuje jest alina i balladyna są one Balladyna i Alina byly siostrami pochadzacymi z ubogiej chaty, corkami wdowy, a takze obydwie byly piekne i mlode - na tym konczyly sie ich cechy.Balladyna i Alina byly siostrami pochadzacymi z ubogiej chaty, corkami wdowy, a takze obydwie byly piekne i mlode - na tym konczyly sie ich cechy wspolne, gdyz z cech charaktery byly zupelnymi przeciwnosciami.I jak wyglądała Alina?.

Obydwie są młode i ładne, lecz nikt nie poznałby, że są siostrami.Alina boskie wzywa ąc pomocy Usnęła cicho, marząc o malinach; A Balladyna zapaliła świecę I wyszła, bo ktoś zaklaskał w osinach.

Córka, MatkaMoja córuniu!. Oczy u Balladyny ciemne, u Aliny jasne niebieskie.Alina i Balladyna to córki samotnej, starej Wdowy.. Balladyna Zgadzam się, jest moja ulubioną postacią z lektur, mam do niej podobną osobowość.. Obydwie piękne, choć o odmiennym wyglądzie i przeciwnych charakterach.. Wchodzi BALLADYNA z dzbankiem na głowie.. Wymień trzy rodzaje środków stylistycznych, za pomocą których zostały opisane Alina i Balladynaw analizowanym Jaką strategię przetrwania zakłada sobie bohaterka?Jak ją oceniasz?Jak Balladyna zamierza żyć, by.Alina i Balladyna są niezamężnymi córkami Wdowy.. Pisarz skonstruował postaci dziewcząt na zasadzie przeciwieństwa.. Charakterystyka Balladyny jako postaci dramatu Tytułowa bohaterka dramatu Słowackiego Balladyna jest starszą córką Wdowy.WDOWA i córki jej BALLADYNA i ALINA wychodząc z sierpami.. Jedynym świadkiem tej zbrodni jest Grabiec przemieniony przez Goplanę w płaczącą wierzbę.Dopasuj cechy charakteru do Balladyny lub Aliny i przekonaj się, jak dużą posiadasz wiedzę na temat tych postaci!. Mieszkają razem z matką w ubogiej chacie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt