Kartkówka z fraszek jana kochanowskiego klasa 7

Pobierz

Rozwiąż test!JĘZYK POLSKI KL. 7 A 30.04.2021 ONLINE 8.50 i 9.40 Temat: Fraszki Kochanowskiego - błahostki i żarty czy "literackie szlachetne kamienie"?. Jest najwybitniejszym poetą literatury staropolskiej, poeta doctus (poeta uczony), dramatopisarz, tłumacz - wszechstronnie wykształcony, znający języki obce (łacinę, grekę, hebrajski), wybitnie utalentowany; najważniejszy przedstawiciel .Jak dobrze znasz Treny I, V, VII i VIII Jana Kochanowskiego?. Kochanowski był sekretarzem królewskim na dworze: 12.. Wypisz z "Trenu VII" metaforę i epitety odnoszące się do śmierci oraz określ ich funkcję.. Klasa 71) Jan Kochanowski - życie i twórczość 2) FRASZKI Jana Kochanowskiego 3) TRENY Jana Kochanowskiego 2.. Powodzenia!. Ta fraszka to niemal modlitwa do Boga, a życzenia wcale niemałe.. We fraszce "Do Mikołaja Firleja" autor odpowiada na postawiony mu zarzut, iż pisze rzeczy których "by się przed panną czytać nie godziło".. :) 15 pytań Biografia anioleczek1992.. 3p.Test Jan Kochanowski - Pieśni, Jan Kochanowski - Pieśni podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Temat: Jan Kochanowski, Jan Sztaudynger i ich fraszki.. Wybierz miejsce urodzenia Jana Kochanowskiego: Preview this quiz on Quizizz.. Zapoznaj się z informacją (na temat fraszek) zamieszczoną w podręczniku na stronie 90.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania..

Jaka jest tematyka fraszek Jana Kochanowskiego?

Jak dobrze pamiętasz Fraszki Jana Kochanowskiego?. Niestetyż, i posag i ona.. Napisz dedykację, pamiętaj o odwołaniu do utworu.. Buntuje się on przeciwko obyczajom panującym na dworach i popiera życie, w którym ważne miejsce zajmują przyjemność i radość.6.. 11.Epoka, w której tworzył Jan Kochanowski to okres odrodzenia, czyli inaczej: Kochanowski i jego świat - powtórzenie .. 77% average accuracy.. Jan Kochanowski.Jan Kochanowski/ TEST.. 1) Tren to utwór a) żałobny b) pochwalny c) neutralny d) żartobliwy 2) Z ilu dzieł składał się cykl trenów Jana Kochanowskiego?. Biografia Jana Kochanowskiego, najważniejsze wiadomości!. Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.Fraszki Kochanowskiego nie realizują wzorca gatunkowego: 10.. W główki włożył.. Test sprawdza znajomość z zakresu życia i twórczości poety.. Rozpocznij test.Pobierz materiały: Kartkówka nr 1.. Powiązane z testem.O żywocie ludzkim ("Fraszki to wszytko") -analiza i interpretacja Wiersz Jan Kochanowskiego pt. O żywocie ludzkim, zgodnie ze swym tytułem, traktuje o życiu człowieka.Temat ten podejmowany był przez poetę również w wielu innych utworach, nie tylko Fraszkach, ale również Pieśniach, z których wyłania się koncepcja życia człowieka jako ciągłej daremnej walki ze zmienną Fortuną.Jan Kochanowski - Na dom w Czarnolesie..

Charakter fraszek jest zróżnicowany.

Pobierz.. W podarunku przekazujesz mu książeczkę z poznanymi fraszkami Jana Kochanowskiego.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Podpisz się kodem ucznia (nie podpisuj się imieniem i nazwiskiem).. a) 16 b) 17 c) 18 d) 19 3) Jan miała na imię zmarła córka Jana Kochanowskiego?. Fraszki i pieśni Jana Kochanowskiego.. Młodzieńczą radość porównuje Kochanowski do: 13.. Przypomnienie terminu personifikacja.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jan Kochanowski studiował na:Jan Kochanowski: fraszki, pieśni i treny - omówienie.. A teraz wykonaj zadania egzaminacyjne .Plik Jan Kochanowski twórczość sprawdzian.doc na koncie użytkownika monikaxxd34 • folder Testy różne • Data dodania: 19 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Klasa 7, temat: Jan Kochanowski, "Na lipę", "Do snu", "Na zdrowie", "Na dom w Czarnolesie" Scenariusz lekcji.. Giezłeczkoć tylko dała a lichą tkaneczkę, Ociec ziemie bryłeczkę.. 2.Przeczytaj uważnie utwór i odpowiedz na pytania. ". Kartkówka - fraszki Jana Kochanowskiego..

-poznanie fraszek Jana Sztaudyngera.

by panmateusz.. Mówią o tym, jak wyobrażał sobie szczęście renesansowy poeta, ale też nie są obce nam - ludziom końca tysiąclecia.. Wyobraź sobie, że Twój kolega przeprowadza się do innego miasta.. Jan Kochanowski, wybrane fraszki: Na młodość, Na starość, O miłości, Do Hanny, Na nabożną, Na gospodarza Zagadnienia realizowane podczas lekcji:Test Jan Kochanowski - Fraszki, Jan Kochanowski - Fraszki podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian: Jan Kochanowski.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Doprowadzić, nie takąć dać obiecowała.. Jan Kochanowski o tym, co w życiu ważne ; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji; Multibook Świat w słowach i obrazach.. Na krótko przed śmiercią, w 1584 roku, autor wydał je w Krakowie w drukarni Łazarzowej, a o ich popularności może świadczyć fakt, iż wkrótce .Jana Kochanowskiego.. Przypomnienie pojęcia apostrofa.. Kochanowski nie wyrażaSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

Kochanowski i jego świat - powtórzenie klasa 7 DRAFT.

jurkowska_roksana_75722.. Na podstawie fraszki "Na zdrowie" wymień 5 wartości życiowych, które nie są ważniejsze od zdrowia.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Fraszki Jana Kochanowskiego.. Tagi #kochanowski #biografia Inne tryby testu.. Wyraziste, często zaskakujące zakończenie fraszki to: Jak nazywał się Jan z Czarnolasu?Temat: Powtórzenie wiadomości o fraszkach Jana Kochanowskiego.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Opis testu.. Nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie.. Co to jest fraszka?. Jan Kochanowski - ojciec polskiej literatury.. test dotyczący biografii Jana Kochanowskiego.. Jeśli czegoś nie pamiętasz, wróć do poprzednich tematów.a) ulubione podwórko zmarłego dziecka b) las w którym potknęła się córka poety c) obraz pozostałych po zmarłym dziecku ubiorów d) śmierć dziewczynki 8) Bohaterem lirycznym Trenów Jana Kochanowskiego jest a) osoba zmarła b) ojciec zmarłej c) Urszulka d) Urszulka i Jan Kochanowski 9) Ujął ją sen żelazny, twardy, nieprzespany .TRENY - KARTKÓWKA - Teleturniej.. Wymień 5 korzyści, jakie daje lipa.. Wszystkie zagadnienia znajdziesz na blogu ("LEKCJE W SIECI-klasy 7").. W jednej skrzynce zamkniona.. Odszukanie we fraszce porównania.. Określ, kim jest podmiot liryczny oraz adresat liryczny we fraszce "Na lipę" 10.. Pisze w języku ojczystym poezję kunsztowną, o wysokim poziomie artystycznym.. Quiz wiedzy o lekturze szkolnej.. a) Urszula b) Katarzyna c) Krystyna d) Joanna 4) W trenach Kochanowskiego podmiot liryczny .Fraszki Autor.. Po wykonaniu ćwiczenia kliknij w przycisk wyślij.1.Z jakim okresem historycznym wiążesz postać Jana Kochanowskiego?. Nazywanie uczuć, jakie zawarł poeta we fraszce.. Wyprawę, jakąć dała.. W ciągu całej z górą dwudziestoletniej działalności poety powstało ich ponad trzysta.. Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie.. Wykonaj ćwiczenie interaktywne z podanej strony internetowej.. Test Fraszki Kochanowskiego.. Kartkówka - fraszki Jana .szkoła podstawowa język polski klasa 7, 8 autor: Karolina Strógarek blog autorki - kliknij Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1.. W centrum uwagi znajduje się dom, a któż nie chciałby mieć cudownego domu.. Wyszukanie w utworze epitetów.. Co to jest fraszka?. Zalety i pożytki wynikające z istnienia lipy.. Jak nazywała się dwuipółletnia córka J.Kochanowskiego?Kochanowski był autorem określenia fraszka i wprowadził ten typ utworu do literatury polskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt