Charakterystyka rasy psa

Pobierz

Labrador sprawia wrażenie wesołego, energicznego oraz miłego psa i taki właśnie jest.Charakter rasy siberian husky.. Mops to pies miniaturowy o wysokości.. Dość dobrze znosi też upały, choć woli niższe temperatury.Chihuahua to psy bardzo mądre, którym nauka i przystosowanie do panujących warunków przychodzi bardzo szybko.. Labrador retriever to pies obdarzony wesołym usposobieniem, przyjacielski, zrównoważony i pełen radości życia.. Beagle osiągają wzrost 33-40 cm i ważą około 10-11 kg.Obecnie golden retrievery to głównie psy do towarzystwa, ale ich szybkość uczenia się, dokładność i doskonałą pamięć wykorzystuje się w wielu dziedzinach.. Duże rasy psów to np. entlebucher, berneński pies pasterski, owczarek niemiecki, mastif tybetański, hovawart, labrador, polski owczarek podhalański, bokser, dog argentyński.. Dorosłe shih tzu nie są wyższe niż 27 cm, a ich waga waha się od 4,5 do 7.5 kg.. Wrażliwy i przywiązany do rodziny, źle znosi samotność - nie można go izolować ani zostawiać samemu sobie.. Niemniej jednak bywają choroby, do których ta rasa ma skłonności jak: dysplazja, reumatyczne zapalenie stawów, zapalenie spojówek, e ntropia czy ektropia.. Chińskie rasy psów - lista.. Gęsty, miękki podszerstek jest pokryty twardym, prostym włosem okrywowym.Nie należy lekceważyć szkolenia psa rasy chihuahua tylko dlatego, że jest mały..

Na całym świecie wykorzystywano predyspozycje ...Pies Beagle - Opis i charakterystyka rasy.

Przybliży czytelnikowi fascynującą różnorodność dzikich członków rodziny oraz pomoże osobom zainteresowanym posiadaniem wiernego obrońcy lub szczekającego pieszczocha wybrać najodpowiedniejszą dla siebie rasę.Mimo swoich niewielkich rozmiarów zachowuje się jak największy pies dużych japońskich ras i ma waleczne serce - jednak w żadnym wypadku nie jest agresywny.. Większość z tych psów jest na co dzień niezwykle spokojna, a wobec opiekuna bardzo czuła i delikatna.. Przyszły właściciel musi wiedzieć ile czasu będzie mógł poświęcić czworonogowi.. Istnieje ponad 400 ras.. Jednocześnie całym swoim psim sercem bardzo kocha swoich właścicieli (jeśli oczywiście na to zasługują), chociaż przesadnie im tego nie okazuje.. Głowa może mieć różny kształt (wydłużony, okrągły, kwadratowy itd.).. Owczarek niemiecki jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych ras na świecie.. Jest doskonałym przyjacielem dzieci, cierpliwym i wyrozumiałym.Pies domowy posiada wiele ras, różniących się rozmiarem, kształtem i kolorem.. Duże, bardzo duże i olbrzymie psy często wzbudzają respekt - w większości przypadków taka właśnie jest ich rola.Psy mniej aktywne to np.: chihuahua, shih tzu, maltańczyk, pudel miniaturowy, chow-chow.. Psy, które pochodzą z Chin: shih tzu .Finalnie rasa została ukształtowana pod koniec XIX wieku, a w 1905 roku ustalono jednolity wzorzec rasy..

Pracują jako psy lawinowe, gruzowiskowe, ratownicze i tropiące.Pies Mops - Opis i charakterystyka rasy Opis ogólny.

Ich krótka, gęsta i odporna na warunki pogodowe sierść może mieć różne umaszczenie (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Wiele osób mylnie sądzi, że jest to rasa psów salonowych, które nie potrzebują dużo ruchu i najlepiej czują się w .Rasy psa - dawniej rasy (w znaczeniu zootechnicznym) zwierząt z gatunku psa domowego (Canis familiaris) wyselekcjonowane głównie pod kątem wartości użytkowej, a współcześnie grupy psów uznanych przez organizację kynologiczną za spełniające wymogi wzorca rasy, ukierunkowanego głównie pod kątem wyglądu zewnętrznego, przekazujące swoje cechy fizyczne i psychiczne potomstwu.Pies Shih Tzu - Opis i charakterystyka rasy.. Pochodzenie.. Wbrew pozorom niektóre z nich mają dość trudny charakter, mimo że zostały wyhodowane jako psy kanapowe lub wyglądają jak pluszowe misie.. Każdy pies, bez względu na rozmiary, musi przyswoić sobie podstawy dobrego zachowania, by mógł lepiej porozumiewać się z bliskimi i otoczeniem.. Siberian husky to pies o dużym temperamencie, żywiołowy, radosny i przyjacielski.. Doskonale odnajduje się na małej powierzchni.. Rasy psów wymagające dużo ruchu to m.in.: siberian husky, wyżeł weimarski, labrador, golden retriever.. Psy rasy Bichon Frisé szybko się uczą i są łatwe do ułożenia..

Szkolenie należy rozpocząć jak najwcześniej, by nie doszło do wypracowanie złych nawyków.Yorki charakterystyka rasy.

Prawidłowo wyhodowany owczarek niemiecki jest psem o umięśnionej sylwetce oraz czujnym, szlachetnym i powściągliwym usposobieniu.. Bardzo gęsta, na którą składa się włos prosty, średnio twardy, krótki lub średnio długi.. Potrafi się szybko przystosować do nowych warunków.Nazwa spaniel wywodzi się od francuskiego słowa espaigneul, oznaczającego psa hiszpańskiego.. Średnia skłonność do zabawy i spacerów sprawia, że rasę tę można określić niewymagającą.Atlas prezentuje wszystkie rodzaje dzikich psowatych oraz około 100 ras psa domowego.. Małe i średnie teriery, których głównym zadaniem jest tępienie szczurów, myszy i innych szkodników, na przestrzeni wieków odgrywały bardzo istotną rolę.. Uważa się, że pochodzi z Chin.. Zakwalifikowane do 3 grupy FCI - grupy terierów.. Rasę cocker spaniel po raz pierwszy zarejestrowano w księdze British Kennel Club w 1892 r., natomiast pierwszy samodzielny klub tej rasy powstał w 1902.. Według klasyfikacji amerykańskiej należa do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa.. Ciężko dokładnie określić pochodzenie rasy bernardynów.Charakter rasy labrador retriever.. Uwielbia wspólne zabawy do których jest zawsze .Labrador to pies rasy dużej.. Uszy od krótkich po długie.. Poszczególne rasy psów mają specyficzne cechy charakteru, które mogą się nieco różnić w zależności od osobnika.Rasy psów - Psy rasowe, rasy psów w opisach i na zdjęciach, klasyfikacja ras FCI, szczegółowa charakterystyka psich ras..

Bokser to niesamowicie spokojny i opanowany pies, który emanuje pewnością siebie.Pies Owczarek niemiecki - Opis i charakterystyka rasy.

Jest bardzo czujny, ale łagodne usposobienie sprawia, że nie nadaje się na stróża.. Psy obu typów posiadają duża ilość podszerstka, więc aby ułatwić zachowanie czystości należy regularnie czesać corgi.Rasy psów.. Ciało może być nieowłosione, zwykle jednak jest pokryte sierścią różnej długości i barwy.Poznaj chińskie rasy psów i dowiedz się, która z tych pięknych i oryginalnych ras będzie dla ciebie dobrym towarzyszem.. Ma prostokątny tułów, bardzo mocny, gruby ogon, który zwęża się ku końcowi, dużą głowę z przylegającymi wargami, szerokim nosem i ciemnymi oczami.. Duże rasy psów to także owczarki i psy pasterskie - berneński pies pasterski, owczarek kaukaski czy bernardyn.. Mops ma długą, nietypową historię.. Poruszają się z butną manierą, z ogonem podniesionym nad grzbietem.. Niestety duże rasy psów mogą mieć silny instynkt obronny i nie tolerować obcych na swoim terenie.Duże rasy psów - przykłady.. To mniejsza wersja akity, dorosłe psy mierzą 39,5, suki 36,5 cm.. Okrywa włosowa psów rasy corgi nie jest wymagająca.. Obszerny opracowany przez specjalistów katalog rasy psów.. O psach tej rasy mawia się "multum in parvo", czyli "dużo w małym".. Katalog zawiera zdjęcia, wzorce oraz materiały dodatkowe o rasach psów.Rasy psów domowych - lista wszystkich ras z opisami i poradami Wybór psa domowego nie jest wcale prostym zadaniem.. Bolończyk z kolei ma delikatną budowę ciała, jest przyjazny i nadaje się do życia w rodzinie.Jako potomek wiejskich psów, welsh corgi pembroke doskonale znosi każde warunki atmosferyczne.. Yorki to pieski stworzone do małych mieszkań i życia w dużych miastach.. W tym też roku ustalono po raz pierwszy wzorzec rasy.Generalnie bernardyny uchodzą za psy o dobrym zdrowiu.. Te odważne psy o silnej budowie mają wesołe usposobienie, są zwarte i wysportowane.. Wykrywają narkotyki, substancje łatwopalne, ładunki wybuchowe, wycieki gazu.. Dzisiaj bokser to znakomity pies pracujący (bojowy, myśliwski) oraz świetny towarzysz.. Dwuwarstwowa okrywa włosowa nie przemaka i chroni przed deszczem.. Shih tzu to długowłosy, dobrze zbudowany, mały pies o różnorakim umaszczeniu (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Owczarki niemieckie to żwawe, wyważone i dumne psy.Pielęgnacja psa rasy Corgi ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt