Streszczenie jednej z przygód odyseusza

Pobierz

Wśród jego dzieł znajdują się zarówno opracowania naukowe, tłumaczenia jak i utwory z literatury pięknej.. Ową ziemię zamieszkiwały cyklopy i olbrzymy.. Pech Odysa sprawił, że wybrano akurat jaskinię ludożercy Polifema.. Jan Parandowski jest znany przede wszystkim ze swojej twórczości inspirowanej kulturą antyczną Grecji i Rzymu.. Załoga wraz z synem Laertesa zatrzymała się w jaskini wielkiego cyklopa i kiedy ten wrócił i ich zobaczył, przestraszyli się go bardzo.Napisz opowiadanie o jednej z przygód Geda.. (kto poda wszystkie ułożone od 1 do ost.. Kiedy okręt zbliżał się do pieczary potwór porywał ludzi.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Streszczenie Przygód Odyseusza 30 czerwca 2014.. W końcu nasz bohater upiwszy go winem wykłuł Cyklopowi jedyne oko.Po ucieczce od strasznego cyklopa Polifa i przygodzie z królem Lajstrygonów okręt Odyseusza przybił do brzegu tajemniczej wyspy.. Najpierw poczęstował cyklopa winem, a gdy ten zasnął, przypalił mu oko pochodnią.Napisz opowiadanie o wybranej przygodzie Odyseusza.. Był to potwór, który porywał ludzi ze statków, kiedy te się do niej zbliżały.. W drugiej skale mieszkała Charybda: trzy razy w ciągu dnia wciągała morze i trzy razy wypluwała połkniętą wodę.. dostanie 10 pk) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać"Przygody Odyseusza" autorstwa Jana Parandowskiego, to książka opowiadająca o niezliczonych przygodach i przeszkodach, na jakie natrafiał główny bohater Odyseusz podczas powrotu do domu po zakończonej wojnie trojańskiej..

Najpotężniejszym wśród nich był POLIFEM, syn Posejdona.Krzyżówka z przygód Odyseusza!

Po przepłynięciu całego Morza egejskiego, wicher zniósł znów statki Odyseusza do kraju Lotofagów.. Znalazł na niej pieczarę, w której było mnóstwo jedzenia, jego ludzie radziliby zabrał to wszystko na statek i wracał, lecz on ich nie posłuchał.. Na tej łące pasły się niezliczone stada kóz i owiec.. Odys miał trudny wybór, bo wiedział, że decydując się na którąkolwiek z dróg i tak coś straci .Rozgorzała bitwa, w której Odyseusz stracił kilkudziesięciu ludzi.. Po zburzeniu Troi, wraz z towarzyszami, szykował się do powrotu do domu.Trasa wiodła przez morze.. Była ona córką króla Słońca i czarodziejką.Tytułowy bohater Odyseusz jest królem Itaki.. Przygody Odyseusza to skrócona, przygotowana dla młodzieży wersja opowieści o dziejach Odyseusza.Mit o Odyseuszu - streszczenie - strona 2.. Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijskim, aż jego statki przybiły do lądu.. Dotarli oni do pięknego zamku czarodziejki Kirke.Opis przygody Odyseusza Odyseusz to bohater "Odysei", której autorstwo przypisuje się Homerowi.. 1.Jan Parandowski (1895 - 1978) to pisarz i wybitny znawca literatury, kultury antycznej.. Wśród jego dzieł znajdują się zarówno opracowania naukowe, tłumaczenia jak i utwory z literatury pięknej..

... Człowiek podróżuje w poszukiwaniu przygód, bogactwa, szczęścia albo sławy.

Do jego najważniejszych dzieł należy…Streszczenie Przygód Odyseusza 30 czerwca 2014.. W drugiej zaś skale, mieszkała Charybda poczwara straszliwa, która trzy razy w ciągu dnia wciągała morze a następnie ją wypluwała.Zadanie: kto mi napisze streszczenie jednej z przygód odyseusza dowolna przygoda na 2 str tylko nie z neta tylko swoimi słowami proszę o pomoc pilne dziękiOpis przygody Odyseusza Odyseja Odyseusz żeglował po Morzu Sycylijskim, aż jego statki przybiły do ziemi.. Odyseusz wraz z załogą pragnie wrócić w rodzinne strony do swych wyczekujących żon i dzieci.Streszczenie, to tylko streszczenie, nie zastąpi przeczytania lektury.Warto go posłuchać przed lekcją aby przypomnieć sobie fabułę.Wyjaśnij, na czym polegał fortel Odyseusza z koniem podarowanym Trojanom.. Pod wieczór wrócił gospodarz.Statki Odyseusza natrafiły najpierw na silną burzę, która połamała żagle i zmusiła bohaterów do zawinięcia do bezpiecznej przystani w celu naprawy okrętów.. Przez czas pobytu w jaskini potwór zjadł kilku ludzi Odysa.. Mam wypisać przygody Odyseusza.Pomocy !. Był to kraj, w którym zamiast zboża rosły kwiaty lotosu.Ludożercy zniszczyli flotę Odyseusza, któremu został jedynie jeden statek, którym wraz z garstką przyjaciół uciekli..

Najpotężniejszym wśród nich był POLIFEM, syn Posejdona.W jednej mieszkała Scylla.

Na kolejnej wyspie część podróżników ruszyła w głąb lądu i dotarła do zamku boginki o imieniu Kirke.. JPOL_E3_E4_Tekstykultury.. Są jednak przypadki, kiedy poróże są niechciane, narzucone przez kogoś.. Największy z nich miał na imię Polifem i był synem Posejdona (władcy mórz).. Jest to opowieść o losach jednostki, która zmaga się z przeciwnościami losu, by wrócić do ojczyzny i swoich najbliższych.Jakie są przygody Odyseusza ?. 2014-05-28 18:25:53 Napisz KRÓTKIE streszczenie FILMU "Zemsta" 2012-03-06 17:54:26Streszczenie jednej z przygód Odyseusza.. Lud ten żywił się lotosem.Następnie Odyseusz wdrapał się na górę i zobaczył z niej drugą wyspę, więc odczepił swój statek i popłynął na sąsiednią wyspę.. Bogini Atena tymczasem udaje się na Itakę do Telemacha, syna Odyseusza, by skłonić go do podjęcia poszukiwań ojca.W trakcie podróży flota Odysa zatrzymała się na ziemi cyklopów.. Spośród przygód, które przeżył Odyseusz najbardziej zainteresowały mnie o czarodziejce Kirke, Syrenach, Skyllie oraz o Cherybdzie.Po jednej stronie znajdowała się pieczara, a w niej mieszkała Skylla.. Część towarzyszy Odysa ruszyło w głąb lasu, żeby zorientować się, kto ją zamieszkuje.. Jan Parandowski jest znany przede wszystkim ze swojej twórczości inspirowanej kulturą antyczną Grecji i Rzymu..

... Opisz jedną z przygód Odyseusza, której doświadczył w jednym z miejsc zaznaczonych na mapie.

Czarnoksiężnik z Archipelagu.. 2012-04-01 18:34:50Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy, za namową Ateny i Zeusa, zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem.. Ów ziemię zamieszkiwały cyklopy i olbrzymy.. Do jego najważniejszych dzieł należy… Główni bohaterowie to Odyseusz i jego przyjaciele, w utworze występuje również rodzina Odysa i różne stworzenia, bogowie oraz boginie, np.: cyklopi, król wiatrów, czarodziejka Kirke, syreny,.. poleca 61 %Później flota Odyseusza przybiła do ziemi, która należała do cyklopów (olbrzymów z jednym okiem pośrodku czoła).. Kilka dni płynęli po wzburzonym morzu, aż dotarli do wybrzeży Lotofagów.. Pozostali w popłochu opuszczali krainę Kikonów.. Wielokrotnie podróżował do Grecji i Włoch.. Pomocy !. Przetłumaczył między innymi Odyseję Homera - starożytny grecki epos z VII w. p.n.e. Zapisz w punktach dzieje powrotu Odyseusza do Itaki.. Odyseusz z towarzyszami wszedł do jaskini, gdzie mieszkał jednooki Polifem drwiący z greckich bogów.. Na tej ziemi wypasły się niezliczone stada kóz i owiec.. Opracował mity greckie i rzymskie.. Potwór zdążył pożreć czterech towarzyszy Odyseusza, nim ten oślepił go w czasie snu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt