Test historia świat po 2 wojnie światowej

Pobierz

Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.Test dotyczy II Wojny Swiatowej.. Rewolucje w Rosji.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Created by VideoShow: "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 3.. Wybierz tylko jedną z nich i zamaluj kratkę z odpowiadającą jej literą w karcie odpowiedzi.. Polska i świat po II wojnie światowejSprawdzian 3. .. Sprawdzian z historii nikogo nie ominie, a posiadanie podstawowej wiedzy historycznej jest .. Zestaw: "Sprawdzian III - 18.. Pytania z wojny obronnej Polski i dzialaniach ZSRR.Test "Polska i świat po II wojnie światowej" - grupa A, plik: test-polska-i-swiat-po-ii-wojnie-swiatowej-grupa-a.docx (application/vnd.openxmlformats .Sprawdzian historia liceum polska i świat po ii wojnie światowej test > Powojenny podział świata.. 1980 roku.. Ważne pojęcia: Konferencja w Poczdamie - Józef Stalin, .. ZSRR po II wojnie światowej - wzrost znaczenia Stalina na arenie międzynarodowej, .Świat po II wojnie światowej Quiz - Quizizz.. Sprawdzian z rozdziału 3 historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Świat po II wojnie światowej.. Wiek XX Rozdział V / Polska i świat po II wojnie światowej..

Polska i świat po II wojnie światowej.

Rozwiąż .Polska po II wojnie światowej - Sprawdzian z historii dział 4. klasa 8.. Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.Po klęsce Japonii w II wojnie światowej Wietnam zajęły komunistyczne wojska Wietminhu, a interwencję rozpoczęła Francja.. Świat na drodze ku wojnie.. 1 0 Odpowiedz.. Sprawdź, co o niej wiesz!. Za żelazną kurtyną .Klasa 8, dział 3 - Świat po II Wojnie Światowej.. Zimna wojna, żelazna kurtyna, rozpad systemu kolonialnego, konflikt na bliskim wschodzie, wspólna Europa.. 4.miał ktoś sprawdzian z historii, Europa i świat po pierwszej wojnie światowej?. Czytaj uważnie tekst i zadania.. 1) Ojcowie jednoczącej się Europy to: a) Monnet, Schuman, Adenauer b) Castro, Kennedy, Chruszczow c) Ho Chi Min, Mao Zedong 2) Unia Europejska powstała w: a) 1989 r. b) 1993 r.Test: Klasa 8, dział 3 - Świat po II Wojnie Światowej.. - Świat po II Wojnie Światowej .Był to rok 1945 kiedy niepodległość ogłosiły 2 byłe kolonie- Maroko i Mozambik..

- Świat po II wojnie światowej.

Konkurs: zamów reklamę zobacz szczegóły Aktualna kategoria: Nauka » Historia » Gimnazjum - testy do lekcji.. Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś .Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej" Odpowiedzi test a i b 1 ocena | na tak 100%.. Podobne pytania.. "Jesień ludów" w Europie czyli wyzwalanie się z pod panowania ZSRR i komunistów miała miejsce w: answer choices.. Był to rok 1960 kiedy niepodległość ogłosiło 17 byłych kolonii, np. .. Świat po II wojnie światowej.. Świat po II wojnie światowej , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , [email protected]_poetaZacznijmy od końca, jeśli Ty nie masz szacunku do mnie, ja nie zamierzam mieć go do Ciebie.Po drugie nie obchodzi mnie to co robisz tylko mówię Ci, że bez sensu płaczesz za swój los, że biedny musisz pracować latając po mieście.. sam tak swoim życiem pokierowałeś.Po trzecie, nie jestem robotem, wystarczy się wysypiać i dbać o swoją fizyczność, energia .II wojna światowa.. Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Ostatecznie układ z Francją sankcjonował niepodległość Wietnamu w ramach Federacji Indochińskiej, ogłoszono też niepodległość Laosu i Kambodży.I wojna światowa..

Świat po II wojnie światowej.

#klasa8 #klasa8historia #klasa8historiadzial3.Q.. Ważne pojęcia: Konferencja w Poczdamie - Józef Stalin, Harry Truman (prezydent USA), Clement Attlee (premier.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Rozdział III II wojna światowa str. 123 - 178 II wojna światowa Rozdział IV Polacy podczas II wojny światowej str. 179 - 218 Polacy podczas II wojny światowej Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 - 268 Polska i świat po II wojnie światowej TEST STRESZCZENIEŚwiat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko.. Sprawdzian z rozdziału 3 historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Początek zimnej wojny.. Rozwiąż test.. Polska i świat po II wojnie światowej.. Polska po II wojnie światowej - sprawdzian z historii dział 4. klasa 8 umożliwi ocenę wiedzy i umiejętności ucznia z historii przez rodziców, utrwali i uporządkuje wprowadzone na lekcji wiadomości, wspomoże umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów, rozwinie pamięć i poprawi .Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Kto ma zeszyt ćwiczeń "Moja historia" 5 klasa Nowa era?. porozumienie, zwany takze a) ententa b) endenda.. Opis testu.. Świat po II wojnie światowej.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D..

Świat po II wojnie światowej."

Sprawa polska podczas I wojny światowej.. i swiat po II wojnie swiatowej Test podsumowujacy rozdzial V 1.. Skutki wojny - stary ludnościowe (śmierć 50 mln ludzi) - straty gospodarcze (zniszczone miasta, wsie, mosty, fabryki…) - straty kulturalne (zniszczone lub zrabowane dzieła sztuki, zabytki…) - skutki polityczne: • wzrost znaczenia USA i ZSRR • zmiany granic 2.II wojna światowa - Test.. Test B Polska.. Zimna wojna, żelazna kurtyna, rozpad systemu kolonialnego, konflikt na bliskim wschodzie, wspólna Europa.. 1990 roku.Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Świat po II wojnie światowej".Świat po I wojnie światowej.. W ten sposob narodzil sie kolejny sojusz, tzw. a) gorace pozdrowienie b) serdeczne.. Ja miałam dużo prawda fałsz, praca z mapą, pojęcia układ monachijski , noc kryształowa, kolektywizacja, dopasowanie daty do wydarzenia i dlaczego 3 Rzesza to państwo totalitarne.Sprawdzian 3.. TagiŚwiat po II wojnie światowej - powtórzenie - - Teleturniej.. Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt