Opisz ilustracje w zeszycie możesz zacząć tak

Pobierz

Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując test ze s.247-248 w podręczniku.. (polecenia 1- 11 zrób ustnie).. SŁOWO WSTĘPU: Na dzisiejszej lekcji: - będziesz wiedział, co to jest ARCHAIZM i ANTYTEZA.. Napisz w jej imieniu na ten temat ogłoszenie, które umieściłaby w pobliżu swojej chatki.. Opisz w kilku zdaniach, jakie wrażenie wywarło ono na Tobie (10 zdań).. Możesz obliczać tak .. Ćwiczeniówka str. 68 zad.. Ostatnie zadanie jest dla chętnych.. Na podstawie tekstu lektury dopisz epitety - wyrazy (najczęściej przymiotniki) będące określeniem rzeczownika, na przykład: ciepły wiatr oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze, np. stukot kopyt bądź inne określenia.. Gra musi posiadać krótką instrukcję, dotyczącą startu itp.Zeszyt ćwiczeń ZESZYT ĆWICZEŃ DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ .. Natomiast Gaweł był bardzo głośny i zwariowany.. Nazwij je i zapisz swoje spostrzeżenia tutaj lub w zeszycie.. Zwróć uwagę na wielkość, ubarwienie ciała, oczy, cechy szczególne.. Lekcja 5.. 8x=3000g .Malala nie pisze wprost o emocjach, a jednak jej opowieść jest pełna uczuć, które tworzą nastrój wypowiedzi.. Wybierz jeden z tematów i spróbuj napisać ogłoszenie.. (ile jest osób, jakiej płci, w jakim wieku, jak wyglądają) gdzie zostało zrobione zdjęcie?. Podręcznik str. 112-115 Zadania do wykonania: 1.Przeczytaj z podręcznika informacje dotyczące tematu lekcji.. Rozpoznać tekst w internecie zdjęcia na img2txt.Uzupełnij w zeszycie tabelkę..

1 str.31 w zeszycie ćwiczeń).

Język polski (dla uczniów klasy V a) W kolejnych dniach zapoznaj się z podanymi materiałami edukacyjnymi i wykonaj zamieszczone w nich ćwiczenia .. tak, jak opisywaliśmy w klasie postać.. Możesz zacząć tak: Kiedy Malala myśli o swoim domu, czuje.Wykonaj pisemnie w zeszycie w kratkę polecenie 2 str.105 (zrób rysunek pomocniczy tak jak w podręczniku), oraz polecenie 4 str.105.. Czarno-białe, ilustrowane lub odważne i żywe - tutaj znajdziesz coś dla każdego smaku.. Zadanie 1.. Wykonaj zadania podane niżej w zeszycie.. Serdecznie pozdrawiam.. Jeśli stworzysz notatkę w formie słońca, to każde ramię niech zawiera jedną informację, jedną charakterystyczną .. Drodzy drugoklasiści, Moje propozycje do wykonywania zadań na dziś.. (należy nazwać miejsce) co robią osoby na zdjęciu?. Napisz w zeszycie jaką rolę odgrywa muzyka w filmie.4.. Możesz zacząć tak : Paweł był cichy i spokojny ,nikomu nie przeszkadzał.. Obok każdej ilustracji znajdują się pomocnicze wyrazy, które możesz wykorzystać podczas opowiadania.Czytamy i zapisujemy w zeszycie odpowiedzi tak jak w przykładzie.. Powodzenia!Wracam do początków bloga, jak i podstaw angielskiego - mówi się, że powtórek nigdy za wiele.Dzisiaj na blogu znajdziecie karty - obrazki do opisu - dla młodszych uczniów lub początkujących kursantów..

6.Proszę w zeszycie zapisać temat lekcji.

Zeszyt ćwiczeń, strona 62.. Możesz też napisać je na dużej kartce, z numerami, a na planszy umieścić tylko numery.. Opisz ilustrację.. 09.06.2020 /Wtorek/ Edukacja wczesnoszkolna .. Możesz zacząć tak: Plan wydarzeń .. • Kreśli mapy myśli, które wzbogacisz ikonami, prostymi grafikami, symbolami.W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Waszej dyspozycji.. Marii Konopnickiej w Radomicach.. Możesz zacząć tak: Kiedy Malala myśli o swoim domu, czuje.Malala nie pisze wprost o emocjach, a jednak jej opowieść jest pełna uczuć, które tworzą nastrój wypowiedzi.. Na początku zajmijmy się liczbami podstawowymi Norweska ortografia jest w dużej mierze fonemiczna, tj.. Temat: Współczesne smoki.. 3 i 4. mailowy lub Messenge.. - zad.1 - podpisz 3 obrazki - zad.2 - opisz historię pokazaną na czterech obrazkach.. Grafika jako dziedzina sztuki.. Możesz zacząć tak: This is a puppy.. 23 marca, poniedziałek.. Jak ilustracja będzie gotowa, zrób to ćwiczenie oraz 2 na tej samej stronie.. Jeśli chcesz utrwalić swoją pracę, zapisz ją w dodatkowym zeszycie lub na osobnych kartkach.. KLASA 6 Temat: Z muzyką w tle.. Tu piszesz swoje pomysły, na zabawy, na piosenki, łamigłówki -.Możesz napisać np. ''Dzień z życia twojego psa'' Możesz ;pisać konkretnie o jakiejś rasie (np. napisać dużymi literami '' York'' i całą strone poświęcić temu psu) Możesz pisać co sądzisz o np. ''żyć jak pies z kotem'': D czy inne takie przysłowia (jesli jeszcze są) Możesz pisać o wyprawce dla psów (zawsze się przyda- odpowiedz będziesz miala gotową jesli będzie .Porównaj cechy oraz zachowanie Pawła i Gawła..

Napisz na ten temat kilka zdań w zeszycie.

Pamiętaj tylko, aby zmienić szczegóły tak, aby odzwierciedlały informacje o Twojej marce.5.. Zapisać notatkę w zeszycie: Grafika - dziedzina sztuki obejmująca techniki pozwalające na powielanie rysunku z matrycy.. Tak naprawdę wszystko zależy od Twojego pomysłu.. W zeszycie napisz: imię, nazwisko autorki, tytuł opowiadania i narysuj ilustrację (pomocne będzie ćw.. Z tego powodu trzeba napisać kilka ogłoszeń.. Proszę przeczytać tekst w podręczniku i obejrzeć ilustracje - s.58-61.. Jeśli coś sprawi ci trudność, poszukaj odpowiedzi w podręczniku, w rozdziale 5.. Ćwiczenie 12 s.248 zapisz w zeszycie (zasady stawiania przecinków możesz sobie przypomnieć na s.219 w .Wyobraź sobie, że gród w Mirmiłowie oraz okolice także dotknęła pandemia.. Opisz swój ulubiony dzień.. Opowiedz komuś z domowników przygodę Helenki.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. (czynności wykonywane przez osoby opisujemy czasem Present Continuous)W tym zeszycie możesz pisać wszystkie zabawy jakie przyjdą ci do głowy, nie ma co opisywać tego zeszytu.. He's got … Pamiętaj, że piesek może być mały i mieć małe części ciała (np. small ears).. .TEMAT: TRENY Jana Kochanowskiego.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu..

Wykonaj obliczenia w zeszycie.

W słowniczku narysuj szczeniaczka i opisz go w kilku zdaniach.. Możesz napisać np. berek, pies i kość, chowanego, zamrażalka.. Zeszyt pomysłów - Szesnastym sposobem to zeszyt pomysłów.. 1. Przyjrzyj się ilustracjom w podręczniku na str. 60.. Nazwij je i zapisz swoje spostrzeżenia tutaj lub w zeszycie.. Materiał bazuje na przymiotnikach z jednego z podręczników do 4 klasy - powstał z myślą o moich ucPytania i zadania możesz napisać na małych karteczkach w dwóch różnych kolorach i takie kolory zastosować na planszy.. W imieniu dziewczynki opowiedz o miejscu, do którego się wprowadziła - kamienicy.• Zwracaj uwagę na ilustracje w podręcznikach i materiałach.. 2.Możesz napisać własnymi słowami.. Teraz przed Tobą zagadki matematyczne - Rozwiązuję różne zadania - zeszyt ćwiczeń, str.52 i 53.. Wybieramy właściwą odpowiedź.. Przyglądaj się im, ale również postaraj się opisać słowami to co widzisz.. Ciągle biegał, skakał, trabił i wrzeszczał.Wszystkie te obrazki, zarówno duże jak i małe, mogą służyć do tworzenia w parach lub grupach banku słownictwa, które pomogą w przyszłości opisywać obrazki i odpowiadać na.. Możesz też napisać do mnie maila.. Dzieli się na:-grafikę artystyczną (warsztatową)Materiały dla uczniów | Zespół Szkół im.. Przeczytaj tekst w P. str.72-73 .Porozmawiaj na temat dźwięków, jakie można usłyszeć w lesie; przeczytaj w podręczniku na stronie 22-23 tekst o wiosennym lesie- przygotuj się do sprawdzenia techniki czytania podczas lekcji online J; opisz ilustrację; wyszukaj w tekście nazwy ptaków i wypisz ich nazwy w zeszycie; porozmawiaj na temat dźwięków, które zakłócają .1.. Kiedy opisujesz krajobraz, zacznij od tego, co jest najbliżej lub najbardziej zwraca Twoją uwagę, a później stopniowo przechodź do elementów krajobrazu, które .. Opisz krajobraz, tak aby inni mogli go sobie wyobrazić bez oglądania zdjęcia.Narysuj w zeszycie króla, zapisz, jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy król (np. sprawiedliwy, mądry itd.). W swojej wypowiedzi musisz zawrzeć odpowiedzi na trzy pytania: Kto znajduje się na obrazku?. Poniżej przedstawiamy przykładowy opis ilustracji:Na ilustracji widzimy na pierwszym planie sztalug Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 3.. Wasza Wychowawczyni Poniedziałek 20.04.2020r.. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co .. jak ukazano ich w komiksie i opisz dokładnie.Możesz zacząć tworzyć swoją spersonalizowaną etykietę, przeglądając naszą niezwykłą kolekcję.. PODRĘCZNIK, str. 148: otwórz podręcznik, przeczytaj, co to jest TREN, a następnie zapisz w zeszycie cechy tego gatunku lirycznego.Dla chętnych: opisz w zeszycie w jaki sposób można skonstruować instrument z materiałów dostępnych w domu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt