Charakterystyka rasy shih tzu

Pobierz

Prawdopodobnie shih tzu powstało z krzyżówki tybetańskiego psa ihasa apso i chińskiego pekińczyka.. Jego szata jest dwuwarstwowa: składa się z delikatnego, dosyć obfitego podszerstka oraz gęstego, długiego i jedwabistego włosa okrywowego.. Ich waga waha się pomiędzy 4 a 8 kg.Shih tzu to mały i elegancki piesek, choć z charakterem.. Potrzebuje wtedy szczególnej opieki, cienia, chłodnego miejsca i stałego dostępu do świeżej wody.. Aby uniknąć jej skołtunienia, musi być czesana codziennie.108 ogłoszeń Shih Tzu | Shih Tzu określane są mianem "psów chryzantem" z racji na charakterystyczną budowę pyska i bujne owłosienie.. Z pewnością, zanim zdecydujesz się na posiadanie takiego psa, warto wiedzieć wszystko o shih tzu.Taka wiedza jest dostępna w Internecie lub też w licznych publikacjach dostępnych choćby w bibliotece lub w księgarni.Lwi pies - co powinieneś wiedzieć o Shih Tzu 14 maja 2019 Jak wychować dobrze szczeniaka rasy Nowofundland 21 grudnia 2018 Nowofundland - charakterystyka rasy 9 listopada 2018Shih tzu jest rasą, która lubi spać, więc jest mało prawdopodobne, że będzie niszczył rzeczy z powodu nudy gdy zostanie sam, jednak jak każdy pies lubi mieć bliski kontakt z właścicielem.. Pielęgnacja włosa jest wymagana.. Większość psów rasy shih tzu świetnie odnajduje się w kontaktach z osobami dorosłymi, a także z dziećmi.Shih-tzu to pies o niewielkich rozmiarach..

Ogólna charakterystyka rasy.

Stanowią idealny wybór dla rodzin z małymi dziećmi i osób posiadających już inne .Shih tzu Historia powstania rasy.. Niekiedy włos shih-tzu może być lekko falisty.Shih Tzu jest dobrze zbudowanym małym zwierzęciem o solidnej.. Przez wiele lat były nie do kupienia przez obcokrajowców, ze względu na swą .Charakterystyka lwich psów .. Sprawdź także ten artykuł z charakterystyką psów rasy shih tzu.. Psy Shih Tzu są bardzo przyjaznymi psami.. Shih tzu to psy niezwykle radosne.. Na te i wiele innych pytań związanych z tymi nietuzinkowymi czworonogami odpowiemy w poniższym artykule.. Mają charakterystyczny spłaszczony pyszczek, podobnie jak m.in. buldożki, mopsy oraz pekińczyki.W 1949 roku Shih Tzu został uznany przez Kennel Club za rasę, a przez te lata urocze małe psy były ogromnym hitem zarówno na wystawach, jak i w domu, dzięki uroczym wyglądom i słodyczy, Aczkolwiek żywiły często złośliwą naturą.Shih Tzu (Shihtsu) są psami inteligentnymi, ciepłymi i rodzinnymi.Pomimo swoich niewielkich rozmiarów ( należą do ras psów małych) potrafią jednak postawić na swoim i są dosyć niezależne.W odróżnieniu od Yorkshire Terrierów nie atakują obcych i nie starają się zawłaszczyć terytorium.. Do tego posiada on także niezwykle bogaty podszerstek.. Posiada piękny długi włos, który nieprzerwanie rośnie..

Lubi spać, dlatego gdy zostanie sam w domu, nie będzie się nudził i niszczył rzeczy.Pies Shih Tzu - Opis i charakterystyka rasy.

Shih tzu porusza się bez wysiłku, gładkimi krokami, z głową i ogonem wysoko uniesionymi, ukazując swoje starożytne królewskie linie …Shih tzu to zwierzę niezwykle inteligentne, żywe oraz czujne - zwraca baczną uwagę na otoczenie.. W ogłoszeniach lokalnych znajdują się szczeniaki Shih Tzu i psy dorosłe, są również oferty krycia.. Największym atutem tej rasy jest włos na pyszczku, który układa się w tzw. kwiat chryzantemy.Charakter psów Shih Tzu.. XX wieku.. Ma wysokość od 20 do 28 centymetrów i waży od 4 do 8 kilogramów.. Za czasów panowania tej chińskiej władczyni zaczęto prowadzić regularną hodowlę rasy shih tzu - lwich psów.Shih Tzu - informacje ogólne.. Mówi się, że obecna postać Shih Tzu powstała w wieku XVII w Pekinie, w skutek krzyżowania Lhasa Apso z tybetańskimi psami górskimi i pekińczykami.. W ramach krzyżowania małych psów tybetańskich z pekińczykami w efekcie finalnym powstał pies, który znacząco się różnił od swoich przodków, wysokością, budową, włosem.Rasy psów małych shih tzu.. Jego sierść wymaga szczególnej pielęgnacji, a psy rasy shih tzu są wierne i lubią towarzystwo człowieka.. Pies Shih tzu to bardzo wdzięczny zwierzątka, które prezentują się niezwykle estetycznie i są cudownymi przyjaciółmi..

waga od 5 do 7 kg; wysokość 25 cm - 30 cm ; szkolenie: standardowe; maść: rozmaita; długość życia: 14-16 lat; Ogólna charakterystyka Shih TzuShih Tzu zarys historyczny rasy.

Błyskotliwe, czujne, inteligentne i lojalne wobec swoich właścicieli, dzielenie domu z Shih Tzu to prawdziwaWedług legendy, shih tzu był symbolem i towarzyszem buddy w jego wędrówce przez świat.. Niezwykłej urody shih tzu pochodzą z Tybetu, ale swoją nazwę zawdzięczają cesarzowej Tzu Shi.. Shih tzu to długowłosy, dobrze zbudowany, mały pies o różnorakim umaszczeniu (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Długość jego ciała jest nieco większa niż wysokość i powinna być fizycznie proporcjonalna.. Ma prostokątną budowę ciała.. Poruszają się z butną manierą, z ogonem podniesionym nad grzbietem.. Wielkość suki dochodzi do 25 cm, a psa do 27 cm.. W Chinach shih tzu uważane były za święte-traktowano je jak skarb narodowy.Czarny shih tzu świetnie sprawdzi się w rodzinach ze starszymi dziećmi, dla osób aktywnych, a także dla takich, które lubią leniwy wypoczynek.. Wcześniej mieszkały w buddyjskich świątyniach, nie można było ich kupić, a jedynie otrzymać w prezencie.. Trudno do dziś powiedzieć, skąd pochodzi shih tzu .Shih Tzu są energicznymi, małymi psami, które rozwijają się w ludzkim towarzystwie.. Odpowiednie wychowanie, możliwe choroby i opinie o shih tzuPierwsze Shih - Tzu zostały pokazane w Anglii w 1933 roku i wystawiano je jako Lhasa Apso..

Nie są jednak nadmiernie energiczne, mają bardzo zrównoważony ...Skąd pochodzą pieski rasy shih tzu, jaka jest ich dokładna charakterystyka rasy, co robić, aby nie chorowały?

Jego wizerunki w specjalnej uprzęży pojawiają się w licznych rzeźbach i malowidłach pochodzących z dalekiego wschodu.. Posiadają bardzo radosne usposobienie.. Świetnie nadają się dla rodzin z dziećmi oraz dla osób starszych.. Od dziesięcioleci należą do najpopularniejszych domowych i towarzyszy na całym świecie oraz w Polsce.. Dorosłe shih tzu nie są wyższe niż 27 cm, a ich waga waha się od 4,5 do 7.5 kg.. Shih tzu ma umiarkowany temperament, jest zrównoważony i dystyngowany.. Jest to pupil o małych wymaganiach i dużym sercu.. Od początku psy te stały się ulubieńcami chińskich monarchów.. XX wieku.Psy rasy shih tzu wyróżniają się szeroką, spłaszczoną czaszką oraz skróconą kufą.. Rasa Shih Tzu dobrze sprawdza się u rodzin z dziećmi, ponieważ psy te są wesołe, energiczne, mają łagodne usposobienie i dostosowują się .. Shih Tzu występują niemal we wszystkich możliwych wariantach barwnych.Shih Tzu będzie się dobrze czuł zarówno na salonach jak i w maleńkim mieszkaniu.. Mówiąc o historii psów rasy shih tzu wspomina się przede wszystkim Tybet.Shih Tzu jest pieskiem o niezwykłej urodzie i gracji.. Zdrowie i pielęgnacja.. W chwili zagrożenia ten niepozorny piesek przeistaczał się w potężnego lwa.. Jego maksymalna waga to zaledwie osiem kilogramów.. Specyficzne cechy budowy anatomicznej mogą zwiększać podatność na określone dolegliwości, na przykład problemy ze skórą, oczami, oddychaniem, a także słabą tolerancję wysokich temperatur.W oczy u psa rasy Shih Tzu rzuca się przede wszystkim jego ozdobna szata: wysokiego na około 27 cm w kłębie i ważącego do 7,5 kg psa cechuje bardzo bujna, długa sierść.. Warto zaznaczyć, że mogą być też towarzyszami osób z alergią na psa.. Shih tzu trafiły do Europy dopiero w latach 30.. W zgodnej opinii wszystkich właścicieli i wielbicieli tej rasy, prawdziwy lew salonowy ze względu na królewskie maniery..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt