Mały książę sprawdzian pdf

Pobierz

Rozwiąż test!Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Użytkownik jagoda54 wgrał ten materiał 3 lata temu.. Szukaj.. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Temat: Test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Planecie zagrażały: dęby.. Ja stanę się dla12.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .2.. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. 13-14,5/db.TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Test składa się z 12 pytań.. Inne tryby testu.. Zwróć uwagę, że oba wyrazy pisze się w tym wypadku - jako nazwę własną - wielką literą.. Autor.. Z biegiem czasu uświadamia sobie jednak, że z dala od rzeczy, które na co dzień nadawały jego życiu sens .Tytuł.. Jest to narrator pierwszoosobowy.. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury..

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Bo znudziło mu się na małej asteroidzie.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać1 Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuMały Książę dzięki wizycie w ogrodzie pełnym róż zrozumiał, że jego róża była wyjątkowa.. Bo kwiat róża zwiędła.Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Zrób test i się przekonaj!. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. Skomentuj.. Rozwiąż test.. Mały Książę.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. Napisz, jaki to gatunek - baśo, przypowieśd, powiastka filozoficzna 13.. (2 pkt) Odwołując się do treści całego utworu, napisz, dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.. Szukaj.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z lektury "Mały Książę" (Antoine de Saint-Exupéry).. Bo kwiat róża go kłuła kolcami.. Zrób test i się przekonaj!. Co Mały Książę codziennie rano robił na swojej planecie?. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. Narrator, Mały Książę 0-1 4. c) o świcie następnego dnia 0-1 5.. Jakim wydarzeniem kończy się utwór?. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Mały Książę.

W jaki sposób róża pojawiła się na planecie Małego Księcia.. Narratorowi pomysł szukania studni na pustyni wydał się absurdalny, ale zgodził się.. Alfabetycznie.. Aby uzyskać 1 pkt uczeń powinien poprawnie zapisać cztery kolejne .Antoine de Saint-Exupéry- Mały Książę.pdf jagoda54.. Jaki narrator występuje w utworze?. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia!. Wyrusza stamtąd w podróż po różnych planetach i wreszcie dociera na Ziemię, gdzie zaprzyjaźnia się z Pilotem.. - Co robisz?. ''Mały Książę" jaki to rodzaj literacki - epika - 1p.. Książę spotyka podczas podróży wiele osób.. Udostępnij.. Skomentuj.. - 1 pkt.. Fantastyczny pomocnik (podręcznik, s.JeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. "Ale jeśli mnie oswoisz, będziemy siebie nawzajem potrzebować.. Ukąsiła go żmija 14.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do ...Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Dlaczego Mały Książę opuścił asteroidę B-612?. 284 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pytania zawarte w teście.. Że baranek zjadł różę.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. .Mały Książę zamieszkuje niewielką asteroidę B 612, dzieląc ją z zarozumiałym kwiatem i trzema wulkanami.. Pobierz plik pdf.. Opisz jedno z tych spotkao.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. 5.Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. O co poprosił narratora Mały Książę?. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał.#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05. przyglądanie się wędrownym ptakom.. Do jednego bohatera możesz przypisać kilka cytatów.. Gość • 3 lata temu.Mały Książę zaproponował, aby poszukali studni.. - Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.3.. Pytania są szczegółowe.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. 1.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. Lektury 5 lat temu.. Mały Książę.Pisarz tak nazwał głównego bohatera swojej książki i jego imię umieścił w tytule..

W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.

oglądanie zachodów słońca.. Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów.. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. średniej wielkości.. Komentarze i opinie (1) Dodaj komentarz.. W jaki sposób Książę powrócił na swoją planetę?. Dlaczego Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę.. Udostępnij.. "Mały Książę" 0-1 6. c) A.de Saint Exupery 0-1 7. a) brak wody b) wyruszenie w drogę na poszukiwanie studni c) nocna wędrówka d) odnalezienie upragnionej wody e) ugaszenie pragnienia Uwaga!. Przedstawia zdarzenia, opowiada o tym, co go spotkało sześć lat temu, a wszystko zaczyna się od lądowania na pustyni Saharze i spotkania chłopca - Małego Księcia.razy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. - spytał Mały Książę.. Rozwiąż test!Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Antoine de Saint-Exupéry.Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Sprawdzian ze znajomości lektury "Mały Książę".. Od tego czasu zobaczyło go już 7,608 osób, 1999 z nich pobrało dokument.. Podaj dwa powody.Księcia" do odpowiednich postaci: Mały Książę, Król, Biznesmen, Latarnik, Kwiatek, Lis, Pilot, Żmija.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt