Charakterystyka pana tomasza i niewidomej dziewczynki

Pobierz

Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Kiedy wprowadzają się do kamienicy, w której mieszka pan Tomasz, traci radość, ponieważ w okolicy panuje cisza.pan-tomasz; niewidoma-dziewczynka; zadanie dodane 6 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika danielsow (-260) [Szkoła podstawowa] .. Historia niewidomej dziewczynki z noweli katarynka .. Iwona.. Opłacił nawet stróża, by nie wpuszczał wędrownych handlarzy, śpiewaków, a zwłaszcza kataryniarzy.Uważam, że Pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. napisz opowiadanie odtworcze w narracji pierwszoosobowej.Niewidoma dziewczynka: ośmioletnia sąsiadka pana Tomasza, cicha, smutna, samotna, jedynym jej zajęciem było siedzenie przy oknie i zabawa lalką, z zachwytem słucha katarynki.. Decyzja pana Tomasza.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Nad jego egoizmem biorą górę dobroduszność i wrażliwość na cudze nieszczęście.. Nie tylko nie przepędza kataryniarza, ale jeszcze daje mu pieniądze.. Dziewczynkę widział pan Tomasz już wcześniej, bo okna jego gabinetu wychodziły na oficynę, w której dziecko mieszkało.Katarynka Charakterystyka pana Tomasza.. Tutaj są cechy których musze użyć : 1.Przedstawienie bohatera-Nazywa się Tomasz .-mieszka w Warszawie , -z zawodu jest mecenasem , -obecnie jest na emeryturze , -jest kawalerem 2..

Charakterystyka niewidomej dziewczynki.

Okulista zbadał dziewczynkę i stwierdził, że choroba jej oczu jest poważna.. Postaci epizodyczne: matka dziewczynki, jej współlokatorka, lokaj, stróż, kataryniarz.Pan Tomasz najpierw wpadł w gniew, ale potem zobaczył, jak niewidoma dziewczynka śmieje się i tańczy w takt prostej melodii.. Rola w utworze: Pan Tomasz, samotnik i mizantrop, sądził, że w jego życiu nic się już nie zdarzy, niczego nie oczekiwał, egzystując spokojnie i życzliwie, z daleka przyglądając się ludziom.. Nie widzi, może więc tylko słuchać, a pan Tomasz dba o to, by jego spokoju nie zakłócały hałasy z podwórka.. Polub to zadanie.. "Dalsze losy pana tomasza i niewidomej dziewczynki" zadanie dodane 6 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika danielsow ( -260 ) [Szkoła podstawowa] katarynkaMimo przywyknięcia pana Tomasza do samotności, ustabilizowanego i wygodnego życia, postanowił pomóc niewidomej dziewczynce, poczynając od szukania lekarzy, którzy mogliby jej pomóc.. Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.. Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki..

Obaj poszli do niewidomej Ani.

Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Przydatność 80% Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''.. Wobec wspomnianych wcześniej kataryniarzy żywił tak wielką nienawiść, iż pewnego razu wyzwał na pojedynek człowieka, który dla żartu opłacił dwóch grajków, by ci pod oknem gabinetu Tomasza zrobili użytek ze swoich instrumentów.Następnego dnia rano, doktor Lederman był już u pana Tomasza.. Charakterystyka Pana Tomasza .. Była niewidoma.. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chwiał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce.. Dziewczynka - to niewidoma ośmiolatka, która wraz z matką i jej przyjaciółką, zamieszkiwała w mieszkaniu na wprost okna gabinetu pana Tomasza.. Nieszczęście i cierpienie niewidomego dziecka sprawiły .Pan Tomasz - charakterystyka postaci - strona 2, opracowanie i streszczenie.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Martwiła się swoim kalectwem.. To mężczyzna w podeszłym wieku.. Wygląd pana Tomasza-w młodości nosił wąsik , a dziś bokobrody-rumiana twarz -siwe i łągodne oczy - chodził pochylony - nosi ciemno-granatowe palto .Przydatność 80% Dalsze losy niewidomej dziewczynki - "Katarynka''.. Mała sąsiadka nie wyróżnia się szczególnie na tle innych dzieci.• Charakterystyka pana Tomasza i ocena postaci • Charakterystyka niewidomej dziewczynki • Wyjaśnienie tytułu - rola karatynki w utworze • Problem skrzywdzonego dziecka przedstawiony w utworze • Katarynka jako nowela Charakterystyka niewidomej dziewczynki..

Uważam, że Pan Tomasz to postać pozytywna.Porównaj życie pana Tomasza i niewidomej dziewczynki.

Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki.. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chciał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce.. Charakterystyka Pana Tomasza .Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Była bardzo zaskoczona tą wizytą.. Wspólne elementy w życiu pana Tomasza i niewidomej dziewczynki: obydwoje mieszkają w tej samej kamienicy,Równie dobrym jest zamiar znalezienia przez niego lekarza dla niewidomej dziewczynki.. Na ludzi patrzył swoimi siwymi, łagodnymi oczami.. Z zawodu jest on adwokatem.. Kolejnego dnia pan Tomasz zawiózł Anię do największego szpitala okulistycznego w Warszawie.Uważam, ze pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem.. b) Napisz list, jaki mógł wysłać pan Tomasz do matki niewidomej dziewczynki, w którym proponuje jej swą pomoc dla chorego dziecka.Początkowo rozzłoszczony pan Tomasz zmienia swoje nastawienie do katarynek, ponieważ widzi, jak wielką radość sprawiają one smutnej na co dzień dziewczynce.. Główny bohater nazywał ją "dziwnym dzieckiem", ponieważ "nie widział nigdy, ażeby dziecię to śpiewało lub biegało po pokoju, nie widział nawet uśmiechu na bledziutkich ustach i .Charakterystyka: Mała sąsiadka pana Tomasza najczęściej jest smutna..

Nie wiemy, co dokładnie zrobi pan Tomasz.Jaką rolę odegrała katarynka w życiu Pana Tomasza i niewidomej dziewczynki.

Konieczna jest operacja.. Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chwiał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce.. Polub to zadanie.. Miał szpakowate faworyty.Uważam, ze pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Wprowadza się do mieszkania naprzeciwko kamienicy pana Tomasza, gdzie mieszka razem ze swoją matką i jej przyjaciółką.. Pan Tomasz to główny bohater książki pt. "Katarynka".. Ma osiem lat, dwa lata wcześniej straciła wzrok na skutek nieznanej choroby.. Charakterystyka Pana Tomasza .Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką.. Niewidoma dziewczynka ma około ośmiu lat, ciemne włosy i ładną twarz.. Zazwyczaj była poważna i smutna.. Mieszkał na ulicy Miodowej w Warszawie.. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki.Jego stosunek do kataryniarzy zmienia się, gdy zauważa radość niewidomej dziewczynki tańczącej w rytm melodii.. Uważa, że nowy dom i podwórko są bardzo nudne.. Spróbuj odnaleźć wspólne elementy.. Próbuje poznawać świat na swój sposób - za pomocą dotyku, słuchu.. Pomożesz ?. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki.Dziewczynka miała ciemne włosy, ładną, choć bladą buzię.. Czasem bawiła się lalką.. Często patrzyła w słońce, szeroko otwartymi oczami.. Moim zdaniem pan Tomasz był dobrym człowiekiem, mającym również swoje zwyczaje i zasady.Charakterystyka pana Tomasza.. Postanawia ze wszystkich sił pomóc niewidomemu dziecku.. Pan Tomasz miał rumianą twarz na której widniały siwe, ostro zakręcone wąsy.. Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki.. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki.a) Zapisz rozmowę, jaką mógł przeprowadzić pan Tomasz z matką niewidomej dziewczynki, podczas której proponuje swą pomoc dla chorego dziecka (uwzględnij reakcję matki).. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt