Napisz zdania według wzoru anne will ins kino gehen

Pobierz

b) Jego ulubionymi przedmiotami są matematyka i przyroda.. Napisz co robiłeś wczoraj przez cały dzień.. Przetłumacz na język angielski zdania:a) Susan zwykle wstaje o szóstej i je śniadanie.. Dopisz do każdego z nich dwa przymiotniki według wzoru: dziewczynka - ładna, wesoła; dziewczynki - ładne, wesołe.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Prosze o pomoc w zadaniach z zeszytu cwiczeń str 51 zad 3a i 4. poniżej.. PAMIĘTAJ o szyku zdania, na końcu zdania występuje czasownik w formie czasu przeszłego.Perfekt tworzy się poprzez odmieniony czasownik posiłkowy ("haben" lub "sein") na drugim miejscu w zdaniu oraz drugi czasownik w formie Partizip II na końcu zdania, na przykład "Sie ist zur Schule gegangen".. (wollen) .. napisz w dziesięciu zdaniach swój dzień w czsie perfekt opisz co lubisz Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa: .. ODMIANA CZASOWNIKA Większość czasowników w języku niemieckim odmienia się według wzoru: Singular Plural ich frage wir fragen du fragst ihr fragt er/sie/es fragt .Przeczytaj tekst o szkole i napisz zdania łącząc sensownie wyrazy z 3 kolumn wyrazów według wzoru b. Jakie pytania ułożysz do naszej szkoły ?. 7 i 8 A = Arbeitsbuch ( książka ćwiczeń ) Pomoc: dieses Jahr - w tym roku ins Gebirge - w góry wir machen keinen Urlaub - nie robimy urlopu2.. (<---- PYTANIA) ( ODPOWIEDZI----->) A.I'm from Italy.B..

Napisz zdania według wzoru.

Dla zalogowanych użytkowników oferujemy śledzenie historii rozwiązywania ćwiczeń.. Str. 56 ćwicz.. Odmiana czasownika przez osoby, kiedy "zabrać" umlaut, tryb rozkazujący z czasownikami posiłkowymi sein (być), haben (mieć) i werden (stawać się).DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Postaw lodówkę w kącie.. Dennis und S… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.NAPISZ WEDŁUG WZORU.. Aktion Detutsch 2 zadanie 5/21 (ćw.). Życzę miłej pracy i pozdrawiam.Tryb rozkazujący w języku niemieckim.. Postaw regał pomiędzy komodą i łóżkiem.. Dan …Szyk przestawny - przykłady zdań.. ( pamiętaj czasownik odmieniamy ) Proszę o systematyczne wykonowynie zadań.. Napisz zdania według wzoru.. Wiem że dużo pytań ale wystarczy tylko napisać d5 czy cos takiego żeby nie .Ćwiczenia online z gramatyki i słownictwa niemieckiego.. 14 str. 74 : Napisz pytania dotyczące naszej szkoły wykorzystując pytania 1 -5 z ćwiczenia, zmień nazwę szkoły na die Ignacy Łukasiewicz - Grundschule Nr..

Ułóż zdania, tak jak w przykładzie.

Bilde Sätze wie im Beispiel Gdzie podane osoby były na wakacjach?. Mein Auto ist kaputt.Napisz 3 wybrane karty podróży do zeszytu według wzoru w niebieskiej ramce tzn. całymi zdaniami po niemiecku i przetłumacz wybrany tekst na j. polski ( do zeszytu) 2. .. Zapisz słowami, jaka jest data, według wzoru.Wykorzystaj swoją wiedzę i wykonaj zadanie 26/69 według wzoru: Leo ist fr ü h aufgestanden.. Ułatwieniem jest, że forma czasownika .Podsumowanie : Sprawdź, czego się nauczyłeś i przetłumacz zdania na j. niemiecki według wzoru, zapisz je w zeszycie.. Co to jest Perfekt niemiecki?. Wykonaj również zadanie 30/72.. Za każdy poprawnie użyty wyraz otrzymasz pół punktu.. / Leo wstał wcześnie.. (Idę teraz do domu, ponieważ muszę odrabiać prace domowe.). Teoretycznie to wszystko, co powinniście wiedzieć o szyku zdania oznajmującego w języku niemieckim.4.. 1.Przykłąd jest tak jest obrazek kina i gościu pyta sie dziewczyny czy pójdzie z nim do kina.. ( zapisać w zeszycie ) oraz napisać zdania z tymi zwrotami np. ins Kino gehen - .. Er geht ins Kino.. Postaw szafę przy łóżku./ Stell den Schrank an das Bett.. Baza zawiera ponad 500 zestawów ćwiczeń (ponad 5000 zdań i przykładów) podzielonych na kategorie gramatyczne.. Wybierz .Przetłumacz na język niemiecki kilka zdań : Moim wymarzonym prezentem na urodziny jest aparat.bardzo chciałbym dostać nowy aparat bo mój stary się zepsuł..

Wykonaj w zeszycie zadanie 4, str 126 (według wzoru) Übung 4, Seite 126 1.3).

(Nie idziemy do kina, lecz zostajemy w domu.). Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.W konstrukcji zdania z czasownikiem modalnym, czasownik wyrażający czynność jest na końcu zdania w bezokoliczniku, czyli w formie czasownika nieodmienionego .. Perfekt to jeden z czasów w języku niemieckim, którego używa się do mówienia o .Wir gehen nicht ins Kino, sondern wir bleiben zu Hause.. 4.Połącz pytania z odpowiedziami po angielsku- 1.Where are you from?. Następnie pytajcie i odpowiadajcie.. Postaw stół na środku.. Przedstawiamy bazę interaktywnych ćwiczeń online z języka niemieckiego.. Następnie słuchaj i powtarzaj za lektorem.. 6'gehen' - odmiana czasownika - niemiecki - koniugacja bab.la pomaga odmieniać czasowniki przez osoby oraz wszystkie czasy niemieckieListen and look pictures Match dpakeres 1-3to pictures a-c .. W języku niemieckim wyróżniamy 6 czasowników modalnych: Poniżej podaję odmianę czasowników modalnych, ponieważ jest ona nieregularna.. Ja, und ich habe euer Eltern .Uzupełnij zdania odpowiednimi czasownikami modalnymi we właściwej formie.. Na następnej lekcji podam ich prawidłową formę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt